Türkiye ile Çin İşbirliğinde, Somut Adımlar Atılacak - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Türkiye ile Çin İşbirliğinde, Somut Adımlar Atılacak

 
Çin ve Türk hükümetleri arası üst düzey temasların yoğunlaştırılarak, "Bir Kuşak-Bir Yol" inşası çerçevesinde iki ülke arasındaki somut işbirliğinin ilerletileceği belirtildi.
 
Çin Dışişleri Bakanı Wang Yi, 12 Haziran'da başkent Pekin'de Türkiye Dışişleri Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Murat Salim Esenli ile görüştü. Görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen iki yetkili, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çin Uluslararası Radyosu'nda (CRI) yer alan habere göre, Wang Yi, geçen yıldan itibaren iki ülkenin liderleri arasında varılan anlaşmaların yerine getirilmesi ve ikili ilişkilerin ilerletilmesi için iki tarafın ortak çaba harcadığını vurguladı.
 
Dişişleri Bakanı Wang açıklamasında, Çin'in Türkiye ile birlikte G20 Hangzhou Zirvesi'nin sorunsuz geçmesini sağlayacağını ve hükümetler arası işbirliği mekanizmasının rolünü geliştireceğini söyledi. İki taraf arasındaki karşılıklı siyasi güvenin arttırılarak, güvenlik, terörle mücadele alanlarındaki iş birliğinin de güçlendirileceğine dikkat çeken Wang Yi, Türkiye ile "Bir Kuşak-Bir Yol" inşası çerçevesinde somut iş birliğini ilerleterek, iki tarafın uluslararası ve bölgesel işlerdeki koordinasyonunu güçlendirmeye hazır olduklarını kaydetti.
 
Türkiye Dışişleri Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı Esenli ise Türkiye ve Çin arasındaki stratejik işbirliği ilişkilerinin geliştirilmesine büyük önem verdiklerini söyledi. Esenli, Türkiye'nin Çin ile üst düzey temasları sürdüreceğinin altını çizdi. İki ülkenin kalkınma stratejilerinin birleşmesini sağlayacaklarını ve Çin'de yatırımları artırarak altyapı tesisleri inşası alanındaki işbirliğini yoğunlaştırmayı istediklerini belirten Esenli, Çin ile güvenlik ve terörle mücadele alanlarındaki iş birliğini güçlendireceklerini aktardı.

 

Çin ve Türk hükümetleri arası üst düzey temasların yoğunlaştırılarak, "Bir Kuşak-Bir Yol" inşası çerçevesinde iki ülke arasındaki somut işbirliğinin ilerletileceği belirtildi.

Türkiye ile Çin İşbirliğinde, Somut Adımlar Atılacak Haberini Oku, Türkiye ile Çin İşbirliğinde, Somut Adımlar Atılacak Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Çin Seyahat » Çinde Türk Tercüman » Çince Türkçe Tercüman
Etiketler » Çin Seyahat   » Çinde Türk Tercüman   » Çince Türkçe Tercüman  
Google ARA: Türkiye ile Çin İşbirliğinde, Somut Adımlar Atılacak

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri