Aydın Çince Tercüman, Çince Tercüme Aydın - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Aydın Çince Tercüman, Çince Tercüme Aydın

Aydın Çince Tercüman, Çince Tercüman Aydın İli ve Çevresi Tercümanlık Hizmeti

 
Çince profesyonel tercümanlarımız size en kaliteli bir şekilde tercümanlık hizmeti vermek amacıyla taleplerinizi bekliyoruz.
 

 

Aydın Çince Tercümanlık Hizmetlerimiz

 
Fuar, Toplantı, Fabrika tercümanlığı,
 
Çinli Misafir karşılama tercümanlığı,
 
Makina montaj eğitim tercümanlığı,
 
Tur, Gezi,  Rehber tercümanlığı,
 
Eğitim tercümanlığı,
 
 
 

Nasıl Çince Tercümanlık Hizmeti Alabilirsiniz?

 

- Telefonla (whatsapp)  nolu telefondan yada tercüman talep formu veya cindeturktercuman.com@gmail.com üzerinden bize aydın çince tercüman ekibimizden talep edebilirsiniz.

 
- En Kısa Sürede talep ettiğiniz tercüman ihtiyacınıza göre belirlenip size fiyat, çalışma koşulları ve diğer sorularınızı cevaplayarak tercümanlık hizmeti almaya başlıyorsunuz.
 
 
 
Aydın Çince Tercüman için Tıkla

 

Aydın Hakkında

Aydının eski isimleri Tralles ve Güzelhisar olup 14. yüzyıl'da Anadolu Beylikleri döneminde kurulan Aydınoğulları beyliği döneminde Aydın olarak değişmiştir.Heredot Aydın ili ile ilgili “Bizim yeryüzünde bildigimiz en güzel gökyüzünün altı ve en güzel iklimin bulunduğu yer” demiştir.Evliya Çelebi ise “Dağlarından yağ, ovalarından bal akar.” demiştir.

Akdeniz ikliminin etkisindedir. Bu iklim şartları ve topografik yapı Aydın ve çevresinde iki ayrı bitki topluluğunun (maki ve orman) gelişmesine neden olmuştur. Bunun yanında zeytin, incir, turunçgiller, kestane vb. kırsal kesimde ise çam ve benzeri türler mevcuttur. En yağışlı mevsim kıştır. Yaz mevsiminde yok denecek kadar az yağış almaktadır. Kar yağışı ender görünür. Aydın, özellikle batıdan gelen hava akınlarına açıktır. Rüzgar yönü daha çok doğu - güneydoğusudur. Bunu güneybatı (lodos) ve batı rüzgarları izler.İlçeleri;

Bozdoğan: Büyük Menderes havzasının güneyinde Akçay'ın suladığı ovanın yanında yükselen Madran dağı eteklerindeki iki tepe üzerine kurulmuştur. Aydın'a 76 km. uzaklıktadır. İlçedeki tarihsel yapı kalıntıları ve buluntuları çok eski çağlara aittir. Roma, Bizans ve Selçuklu kültürlerinin izlerini taşıyan eserler de vardır. Koyuncular köyü yakınında bulunan Neopolis Kavaklı Köyü, Körteke Kalesi, Örtülü ve Konaklı Köylerindeki Sarnıçlar ve Kemer Köprüsü bunların başlıca örnekleridir.
 

Buharkent: İl merkezine 86 km. mesafedeki ilçede Kızıldere Kaplıcaları bulunmaktadır.
 

Çine: Aydın il merkezine 38 km. uzaklıktadır. Çine, Antik , Karya ve Onya bölgelerini birbirine bağlayan geçit üzerinde olması nedeniyle Aydın'ın eski ve önemli yerleşim yerlerinden biridir.
 

Gerga: Eski Çine'nin 6 km. güneydoğusundaki Ovacık Köyü'nün kuzeyinden bir saat süren yaya tırmanma ile ulaşılabilen Gerga ören yeri, ulaşım güçlüğüne rağmen görülmeye değer bir karya kentidir.
 

Koçarlı: Aydın il merkezine 22 km. uzaklıktadır. Büyük Menderes Vadisi'nin ortasında ve Koçarlı Çayı'nın iki yakasındaki yamaçlarda kurulmuştur. Amyzon Antik Kenti ve Cihanzade Mustafa Camii önemli eserlerdendir.
 

Kuşadası: Aydın il merkezine 71km. uzaklıktadır. Aydın'ın kuzeybatısındadır.Kuşadası Türkiye'nin en önemli turistik merkezlerinden biridir.Kuşadası kumsallarıyla ve zengin tarihi çevresiyle binlerce yerli ve yabancı turistin tercih ettiği bir beldemizdir.
 

Nazilli: Aydın'a 45 km uzaklıktadır. Nazilli ilçesine 3 km. uzaklıkta, Bozkurt ve Eyeli Yaylaları arasında kurulmuş olan Mastavra Antik Kenti, zamanında menderes havzasının ticaret merkezlerinden biriydi.
 

Söke: Aydın'ın 59 km. batısında olup, Büyük Menderes Akarsuyu'nun yakınında kurulmuştur. Didyma, Miletos, Priene gibi ünlü kentler, ilçe yakınındadır. İlçenin 12 km uzaklıkta Güllübahçe Kasabası'nın yakınında yer alan Priene Antik Kenti, Mykale Dağı yamacında güneye bakan doğal bir platform ve çevresine kurulmuştur.
 

Sultanhisar: Aydın iline 25 km uzaklıktadır. Kuzeyinde Aydın Dağları uzanmaktadır. Nisa (Nyssa) Sultanhisar ilçesinin kuzeyinde yükselen Malgaç dağı eteklerinde, doğal güzelliklerle dolu yamaçlara kurulmuştur. İlçeden kıvrılarak yükselen 3 km asfalt yol ile ören yerine ulaşılır.
 

Akaraka (Acharake): Kutsal sırlarını saklayan bir sağlık merkezi olarak nitelenebilir. Salavatlı Köyü yakınında olup eski kaynaklara göre Pluton ve Charo adlı iki tanrılı dinin de kutsal merkeziydi.
 

Yenihisar: Aydın iline 108 km. mesafede olup, Antik Milet ve Priene Kentleri'ne komşudur. Bodrum hava alanına Akbük üzerinden ulaşılabilen ilçede, Ege'nin en güzel deniz, kum ve güneşi mevcuttur. Zengin tarihi , Didim ve Altınkum sahili ile turizm alanında önemli bir yeri olan Yarhisar, Ege sahilinde görülmesi gereken en güzel turizm beldelerindendir. Antik çağın kehanet merkezi olan Didim'de, güneş tanrısı Apollon adına kurulan büyük bir tapınak bulunmaktadır. Kadere çok inanan antik çağın insanları Apollon'u aynı zamanda bir kehanet tanrısı olarak tanımıştır.
 

Yenipazar: Aydın il merkezine 41 km. uzaklıktadır. Orthasia (Ortosi) Antik Kenti ilçenin 5 km. doğusunda, Donduran Köyündedir. İonlar tarafından kurulmuş, M.Ö 7 yy.da Asyalı atlı bozkır kavimlerinden, Kimmerlerin istilasına uğramış, daha sonraki yüzyıllarda Lidya, Pers, Roma ve Bizans dönemlerini yaşamıştır.

Gezilecek Yerler
 

Apollon Tapınağı
Didim’in girişindeki, Batı Anadolu kıyılarının en etkileyici bağımsız anıtı olarak kabul edilen Apollon Tapınağı’nı, her yıl yüzlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor.Tapınağın boyutları ve benzersiz planı kadar bugüne kadar çok iyi korunmuş olması da tarih severleri çekiyor. Helenistik dönemde tasarlanan Apollon Tapınağı, dev boyutlu mimarlık yapıtlarının Roma dönemine has olmadığını kanıtlıyor. Milet ve çevre kentlerden gelenlerin, Panormos Limanı’ndan karaya çıkarak tapınağa kutsal bir yolla ulaştıkları sanılıyor.Bir çoğu 1858 yılında Newton tarafından British Museum’a gönderilen tapınaktaki heykellerin, MÖ 6.yüzyılda yapıldığı biliniyor. Heykeller, çoğu dik biçimde oturan figürleri betimliyor ve bazılarında yazıtlar yer alıyor.
 

Tralleis Antik Kenti
Efsaneye göre, Argoslular ve barbar Trakyalı Tralleislilerce kurulan, ancak daha önceleri Karialılarca kullanılan Tralleis, M.Ö. 334’te İskender tarafından alınmasından sonra Helenistik Krallıklar arasında sık sık el değiştirmiş.Tralleis, Bergama Krallık Çağı’nda yontuculukta zirveye ulaşmış, Bergama Zeus Sunağı’nda çalıştıkları bilinen Apollonios ve Tauriskos isimli iki büyük yontu ustasını yetiştirmiş. Antik kentte bugün ayakta kalan tek yapı, yörede “Üçgözler” olarak adlandırılan M.Ö. 2. yüzyılda yapılan Gymnasiona’ya ait kalıntı. Bunun dışında agora ve tiyatro kentin diğer önemli yapıları arasında bulunuyor.
 

Milet Müzesi
Aydın’ın Söke ilçesi’ne 40 kilometre uzaklıktaki Miletos Antik Kenti içinde yer alan Milet Müzesi, 1973 yılında açıldı. Genellikle Milet’te bulunan arkeolojik eserlerin yer aldığı müze, havuzlu bir hol ile bu hole açılan biri asıl salon, diğeri de daha küçük olan ikinci bir salondan oluşuyor. Müzede, Miken seramiklerinin yanı sıra Arkaik, Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine ait eserler bulunuyor. Ancak müze binasındaki çatlaklar, kapatılmasına sebep oldu. Milet Müzesi’nin yanındaki dünyaca ünlü Afrodisias Müzesi de her yıl yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri halinde.
 

Güzelçamlı Milli Parkı
Aydın’ın Kuşadası ve Söke ilçeleri sınırları içindeki “Büyük Menderes Deltası Güzelçamlı Milli Parkı”, zengin bitki örtüsüyle dikkat çekiyor. Parkta, özellikle defne ve kestane ağaçlarıyla canlı ve sağlıklı maki örnekleri yer alıyor. Öte yandan, parkta nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Akdeniz foku ve deniz kaplumbağaları için yaşama ve üreme ortamı bulunuyor.
 

Mavi Bayraklı 16 Plaj
Türkiye’nin önemli turizm merkezleri arasında yer alan Kuşadası ve Didim’in birçok plajı, temizliği ve doğal güzelliğiyle mavi bayrağa sahip bulunuyor.

Ne Yenir? 
Aydın’da yapılan yemeklerden bazıları; kulak çorbası, patlıcan–biber taratorlu turşu, kuyu tandırı, etli kereviz, etli enginar, pelvize tatlısı, paşa böreği, yuvarlama, ısırganotu böreği, ebegümeci kavurması ve arapsaçıdır.

Ne Alınır? 
Halı, kilim, deri giysiler ve mücevherat yöreden alınabilecek hediyelik eşyalardır.

Yapmadan Dönme...
Aphrodisias Antik Kenti ile Didyma Apollon tapınağını ziyaret etmeden,
Kuşadası Altın Güvercin yarışmasını seyretmeden,
Ege yöresine özgün zeytinyağlı yemeklerinden, nefis incirlerinden, şaheser üzümlerinden, narenciye ürünlerinden tatmadan,
Turunç reçeli almadan,
Başta çipura, kefal, mercan ve barbunya olmak üzere enfes balık türlerini denemeden,
Halı, kilim, deri giysiler, mücevherat vb. hatıra eşyaları satan zarif butiklere uğramadan.
Dönmeyin…


Aydın Çince Tercüman, Çince Tercüme Aydın Haberini Oku, Aydın Çince Tercüman, Çince Tercüme Aydın Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Aydın Çince Tercüman » Çince Tercüman Aydın » Çin Tercüman » Aydın tercüman » çince tercümanlık » Aydın Çince Tercüman » Çince Tercüme Aydın
Etiketler » Aydın Çince Tercüman   » Çince Tercüman Aydın   » Çin Tercüman   » Aydın tercüman   » çince tercümanlık   » Aydın Çince Tercüman   » Çince Tercüme Aydın  
Google ARA: Aydın Çince Tercüman, Çince Tercüme Aydın

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri