Çin Xiamen Şehri Nasıldır, Çin Xiamen Tercümanlık - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Çin Xiamen Şehri Nasıldır, Çin Xiamen Tercümanlık

Xiamen Hakkında
Xiamen, Fujian bölgesinde yer alan aynı zamanda Amoy olarak da tanılan bir sahil kentidir. Sahili Taiwan’a komşu olan, kuzeyinde Quanzhou güneyinde Zhangzhou’nun bulunduğu bir merkezdedir. Xiamen geçtiğimiz yıllarda Çinin en yaşanılabilir ikinci en büyük şehridir. 
 
Kısa Bilgiler 
- Xiamen limanı 1981’den bu yana Çin’in en büyük sekizinci limanıdır ve dünyada da en büyük otuzuncu limanıdır. 
- Dünya’nın en büyük güneş gözlüğü ihracatını yapan şehri konumundadır ve her yıl 120 milyonun üstünde ihracat yapar. 
- Konteynır ve yat yapımı konusunda Fujian bölgesinde ki önemli merkezlerden biridir. 
 
Şehrin Ekonomisi: 
Xiamen özel ekonomik bölgesi açılmasıyla birlikte yabancı yatırımlar yerel şirketler için birçok iş imkânı, fabrikalar, ithalat fırsatları yaratmıştır. Xiamen’a yapılan yatırımların birçoğu Hong Kong, Macau ve Taiwan merkezlidir. Xiamen’ın ana ekonomik gelir kaynakları balıkçılık, gemi yapımı gibi birçok farklı sektörü kapsamaktadır. 
Xiamen yabancı yatırımcılar tarafından çok gözde bir merkezdir. 2008 yılında 356 yabancı şirket projesi Xiamen toprakları üzerinde hayat bulmuştur. Direk yabancı yatırımı 2.043 Trilyon Dolardır. 
 
Finansal Servisler 
Xiamen, Çin standartlarına göre yüksek standartlarda banka hizmeti vermektedir. Bir çok büyük banka bulunmaktadır. En büyük bankalar Xiamen City Commercial Bank, Xiamen International Bank.. 
 
Şehrin İklim Koşulları: 
Şehrin iklim tipi muson nemli subtropikal iklim tipidir.Yazları sıcak ve nemlidir. Yaz ortalama sıcaklıkları 32 derece civarındadır. En yüksek sıcaklıklar Haziran ve Ağustos aylarında görülür. Kışlar nemli ve ılık geçer ortalama 10 derece civarındadır. En soğuk sıcaklıklar Ocak ve Şubat aylarında görülür. Tayfun görülme sıklığı 4-5 defa her mayıs ve ekim aylarında görülür. Maksimum hava sıcaklıkları 39 derecedir, kışın ise en soğuk sıcaklıklar 2 derece civarındadır. 
 
Turizm 
Xiamen geçen yıllar da en temiz şehir seçilmiştir ve turistleri eğlendirmeye yönelik birçok etkinlik ve benzeri çalışmalara imza atmışlardır. Palmiye ağaçlarıyla bezenmiş güzel sahilleriyle turistlerin vazgeçilmez tatil merkezlerinden biridir.
 

 

 

Nasıl Yeminli Çince Tercümanlık Hizmeti Alabilirsiniz?

 
- Telefonla (whatsapp)  nolu telefondan yada tercüman talep formu veya cindeturktercuman.com@gmail.com üzerinden çince tercüman ekibimizden talep edebilirsiniz.
 
- En Kısa Sürede talep ettiğiniz tercüman ihtiyacınıza göre belirlenip size fiyat, çalışma koşulları ve diğer sorularınızı cevaplayarak tercümanlık hizmeti almaya başlıyorsunuz.
 
 

 


Çin Xiamen Şehri Nasıldır, Çin Xiamen Tercümanlık Haberini Oku, Çin Xiamen Şehri Nasıldır, Çin Xiamen Tercümanlık Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Xiamen Hakkında » Xiamen’da Yaşam » Çin Xiamen Şehri Nasıldır » Çin Xiamen Tercümanlık » Çin Xiamen ulaşım » Çin Xiamen yemekleri
Etiketler » Xiamen Hakkında   » Xiamen’da Yaşam   » Çin Xiamen Şehri Nasıldır   » Çin Xiamen Tercümanlık   » Çin Xiamen ulaşım   » Çin Xiamen yemekleri  
Google ARA: Çin Xiamen Şehri Nasıldır, Çin Xiamen Tercümanlık

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri