Çin’de kurulan ilk Disneyland kapılarını ziyaretçilere açtı. - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Çin’de kurulan ilk Disneyland kapılarını ziyaretçilere açtı.

Walt Disney CEO’su Bob Iger uzun zamandır büyümekte olan Çin pazarının cazibesinden bahsederek tema parkın Çinli seyirciler için filmlerdeki hikaye ve kararkterlerle bağ kurmaları açısından önemini şu sözlerle dile getirdi:
 
“Çin’e açılmak ve Çin’deki büyüme trendini değerlendirmek için birçok farklı yöntem düşündük. Özellikle son zamanlarda yaptığımız filmlerle burada büyümekte olan film sektörünün önemli bir parçası olduk ve bu trendden faydalandık. Ancak hiçbir şey seyircinin bizim hikayelerimizle, karakterlerimizle ve markamızla bağ kurmasını tema parklarımız kadar iyi sağlayamaz.”
 
Çin’de tartışmaları beraberinde getirdi
 
Açılışında olduğu gibi yapımı süresince de Çin basınında geniş yer bulan Disneyland, kültür, iş ve çevre konuları açısından çeşitli tartışmaları da beraberinde getirdi. Kurulduğu bölgede çok sayıda insana yeni iş olanakları sağlayan 3885 km2lik Disneyland aynı zamanda burada bulanan birçok fabrikanın taşınmasına dolayısıyla pek çok insanın da işsiz kalmasına neden oldu. Çinli yetkililer bölgedeki hava kalitesini arttırmak ve alan kazanmak adına buradaki fabrikaları başka şehirlere gitmeye zorladı.
 
Çinli rakip gecikmedi
 
Amerikalı Disneyland’e, Çinli bir rakip de gecikmedi. Çin’in en zengin kişisi olan Wang Jianlin, Şangay’a arabayla 8 saat uzaklıktaki Nanchang kentinde alternatif olarak “Wanda City” adlı eğlence parkını kurdu. Jianlin amacının 10 yıl boyunca Disneyland’ın kar edememesi olduğunu belirtmekten kaçınmıyor. Wanda City’nin Çinli işadamı Jianlin’e maliyeti 3 milyar dolardan fazla. Wanda City’de de çok sayıda atraksiyon yer alıyor ancak Disneyland’daki gibi çizgi roman veya süper kahraman karakterleri bulunmuyor.
 
Orlando’dakinin iki katından fazla ziyaretçi bekleniyor
 
Yılda 50 milyon ziyaretçi öngörülen Çin Disneyland’ı aynı zamanda en çok ziyaret edilen tema park olacak. Walt Disney’in Orlando’daki amiral gemisi kabul edilen Disneyland’ın yıllık ziyaretçis sayısının 19.3 milyon olduğu düşünüldüğünde Çin pazarının neden önemi daha iyi anlaşılıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Çin’deki Disneyland’ı 330 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

 

EN UCUZ FİYATA UÇAK BİLETİ AL

9 KİŞİ ÜZERİ UÇAK SEFERİNİZE , GRUP UÇAK BİLETİ TALEBİ İÇİN TIKLAYIN

 

Çin’deki ilk Disneyland açıldı. Mickey Mouse hayranı binlerce Çinli, kostümlü karakterleri, eğlence parkındaki atraksiyonları ve hazırlanan gösterileri izlemek için tema parka akın etti. Şanghay yakınlarında kurulan devasa Disneyland 5.5 milyar dolarlık maliyeti ile Walt Disney’in bugüne kadar ki en büyük tema park yatırımı.

Çin’de kurulan ilk Disneyland kapılarını ziyaretçilere açtı. Haberini Oku, Çin’de kurulan ilk Disneyland kapılarını ziyaretçilere açtı. Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Çin Seyahat » Çinde Türk Tercüman » Çince Türkçe Tercüman
Etiketler » Çin Seyahat   » Çinde Türk Tercüman   » Çince Türkçe Tercüman  
Google ARA: Çin’de kurulan ilk Disneyland kapılarını ziyaretçilere açtı.

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri