Çin Vizesi Nasıl Alınır? - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Çin Vizesi Nasıl Alınır?

Seyahatin bu süre sonunda bitmesi gerekmektedir. İlk defa Çin vizesi için başvuruda bulunanlara en fazla tek girişlik ya da çift girişlik hak tanınır.

Çin Vizesi Alırken Bilinmesi Gerekenler

 


  • Tek girişli vize sahipleri seyahat esnasında Hong Kong’a giriş yaparlarsa vizeleri bitmiş sayılır. Hong Kong 3 aydan az kalacak Türk vatandaşları için vize talep etmemektedir.

  • İstanbul Çin Başkonsolosluğu hafta için pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 09.00 – 13.00 arasında açıktır. İşlemler yapılırken çalışma gün ve saatlerinin dikkate alınması gerekmektedir.

  • Vize aşamasında istenen evrakların Çince tercüme bürosu yardımı alınarak hedef dile çevrilmesi işlemlerin hızlanmasına önemli bir destek verecektir. Anlık işlemler için acil tercüme hizmeti alabilirsiniz.

  • Çin vizesi evrakların tam olması halinde 4 iş günü sürecektir.

 

Vize İçin Gerekli Evraklar


Hemen her ülkenin vize sürecinde başvuru sahiplerinden istedikleri evraklar aynıdır. Çin vizesi için de ilk iş formun doldurulmasıdır. Vize talebinin çeşidine göre istenecek evraklarda da değişiklikler olabilir. Örneğin bir akraba ziyaretine gideceğini belirten kişinin Çin’de ziyaret edeceği adresin bilgilerine ihtiyaç duyulabilir. En az 6 aylık geçerliliği olan pasaport ile vize başvurusu yapılabilmektedir.

Ülkede kalış süresinden seyahat sebebine, uçak bilet kopyalarının gösterilmesinden otel rezervasyon bilgilerine, Çin’e gidiş nedeninizden pasaportunuzda bulunan diğer vizelere kadar pek çok konu vizenin çıkmasını etkileyecek kriterler arasında yer almaktadır.

Vize aşamasında Çin Başkonsolosluğu istediği kişiyi sözlü görüşme için davet edebilme hakkına sahiptir. Bu aşamada sözlü tercüme bürosu hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Dünyaca Ünlü Çin Fuarları


Gelişen teknolojilere olan hâkimiyeti ve ucuz insan gücüyle dünyanın pek çok büyük ülkesine özellikle üretime dayalı ürünler hazırlayan Çin düzenlediği fuarlar ile de dünya insanlarını ülkesine çekmektedir. Fuarlara katılmak amacıyla ülkeye seyahat edecek kişilerin vize işlemleri esnasında irtibat halinde bulundukları firmalardan fuar davetiyesi talep etmeleri önemli olacaktır. Ticari firmalar iş gezileri için vize başvurusu yaptıklarında istenen evraklar arasında şirket sözleşmeleri de yer alabilir. Bu evrakların profesyonel bir şekilde Çinceye çevrilmesi içinbogazicitercume.com.tr adresinden de hizmet alabilirsiniz. Fuar dönemlerinde otellerde boş oda bulma ihtimaliniz neredeyse sıfırdır. Seyahatinizi tarihleri çok önceden belirlenmiş olan fuarlara göre organize ederek biletlerinizi önceden ayırtmanız önemli bir ayrıntıdır.

Çin gezilerinde özel bir yer tutan Tayland turları da gezinizin en özel anlarını yaşamanızı sağlayacaktır. Bu ülkeye seyahat etmeden önce dili öğrenmeye çalışmanız pek bir anlam ifade etmeyecektir. Tayca dilinin kökenleri Güney Çin’e dayanırken, günlük konuşmayı bırakın bir metni çevirmek de imkânsıza yakındır. Bu tür bir durumda profesyonel eğitim almış ve deneyimli Boğaziçi tayca tercüme ekibinden kaliteli hizmetler alabilirsiniz.

Çin’de beklenmedik bir sorunla karşılaştığınızda başvuracağınız ilk adresin Türk Büyükelçiliği olduğunu aklınızdan çıkarmaya çalışmayın.
 

Çin Halk Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen vatandaşların vize almaları gerekmektedir. Yeşil ve kırmızı pasaport sahipleri için vizeye ihtiyaç duyulmaz. Çin vizesi en fazla 30 günlük verilmektedir.

Çin Vizesi Nasıl Alınır? Haberini Oku, Çin Vizesi Nasıl Alınır? Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Çinde Tercümanlık Hizmeti » Çinde Türk Tercüman
Etiketler » Çinde Tercümanlık Hizmeti   » Çinde Türk Tercüman  
Google ARA: Çin Vizesi Nasıl Alınır?

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri