Çinliler Türk mobilyasını sevdi - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Çinliler Türk mobilyasını sevdi

Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği (MOBSAD) Başkan Vekili Cüneyt Yanıkçıoğlu, Çin'e yapılan mobilya ihracatının her geçen yıl arttığını söyledi.

Yanıkçıoğlu, AA muhabirine, 7-10 Eylül tarihlerinde Çin'de katıldıkları "CIFF 2016-Şanghay Uluslararası Mobilya Fuarı"nı değerlendirdi.

Fuara MOBSAD olarak 6 üyeleriyle katıldıklarını belirten Yanıkçıoğlu, 2 milyon dolarlık iş bağlantısı yaptıklarını ifade etti.

Kişi başına düşen milli geliri artan ve lüks mobilyaya yönelen Çinlilerin el işçiliği yüksek Türk mobilyasını tercih ettiklerini anlatan Yanıkçıoğlu, şunları kaydetti:

"Mobilya üretimi batıdan doğuya doğru hızla kayıyor ve Çin, hem üretim hem de tüketim payını gün geçtikçe artırıyor. Çin'de son 10 yılda lüks tüketimin giderek artışa geçmesi, bizim gibi zanaatkar gücü yüksek mobilya üretimini de kıymetli yapıyor. Kişi başına düşen milli geliri artan Çinliler daha büyük konutlarda yaşamaya başlarken, zenginliğin mobilyada karşılığı olan varaklı, klasik mobilyaları tercih etmeye başladı. Çin'e yaptığımız ihracat payı her geçen yıl biraz daha artıyor. Geçen sene katıldığımız CIFF 2015'te fuarda tanıttığımız tüm ürünlerimizin satışını gerçekleştirdik. Çinliler, Türk mobilyasını sevdi diyebilirim. Önemli iş bağlantıları sağladık. İlk fuar deneyimimiz sonrasında 2. kez katıldığımız CIFF 2016 fuarıyla ihracatımızı yüzde arttırdık. Bu fuarın iki ülke arasındaki mobilya ticaretinde önemli bir köprü oluşturduğunu düşünüyorum."

- Hedef Türkiye'yi ilk 5 ülke arasına sokmak

Mobilya sektörünün Türkiye'nin lokomotif sektörleri arasına girmeye aday olduğunu vurgulayan Yanıkçıoğlu, 2015 yılını 2,3 milyar dolarlık ihracatla kapattıklarına dikkati çekti.

Türkiye'nin mobilya ihracatında dünyada 12. sırada olduğunu dile getiren Yanıkçıoğlu, "MOBSAD olarak hedefimiz ülkemizi ilk 5 ülke arasına sokmak. Bunun da yolu katma değeri yüksek mobilya üretmekten geçiyor. MOBSAD olarak İtalyan estetiğinde, Alman standardında ve Türkiye'ye özgü dokunuşlarla mobilya üretiyoruz. MOBSAD üyeleri olarak dünyanın dört bir yanındaki otellerden meclis ve bakanlık binalarına kadar farklı projelerin içinde yer alıyoruz" şeklinde konuştu.

Yanıkçıoğlu, mobilya sektörü olarak Amerika'dan Çin'e kadar birçok ülkeye ihracat yaparak ülke ekonomisi için önemli bir katma değer oluşturduklarını sözlerine ekledi.

MOBSAD Başkan Vekili Yanıkçıoğlu: - "Çin'e yaptığımız ihracat payı her geçen yıl biraz daha artıyor"- "Kişi başına düşen milli geliri artan Çinliler daha büyük konutlarda yaşamaya başlarken, zenginliğin mobilyada karşılığı olan varaklı, klasik mobilyaları

Çinliler Türk mobilyasını sevdi Haberini Oku, Çinliler Türk mobilyasını sevdi Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Çin Mobilya Ticareti » Çinde Türk Tercüman
Etiketler » Çin Mobilya Ticareti   » Çinde Türk Tercüman  
Google ARA: Çinliler Türk mobilyasını sevdi

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri