Çin - Vize Alım Prosedürleri 4 Adımdan Oluşmaktadır - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Çin - Vize Alım Prosedürleri 4 Adımdan Oluşmaktadır

1 - Temel belgeler ve başvuru Formları 
A. En az altı ay geçerliliği ve en az bir boş sayfası bulunan bir pasaport.
Not: Tek veya çift giriş vize başvurusu için, pasaportun en az altı ay geçerliliği olmalıdır.
 
Çoklu giriş vizesi için pasaportun en az dokuz ay geçerliliği olmalıdır.
B: İzin sahibi kişinin Türkiye ye dönme veya diğer destinasyonlara gitmek üzere ülkeden çıkma (eğer başvuru sahibi üçüncü bir ülkenin vatandaşı ise) tarihinden önce altı aydan fazla geçerliliği olan, Yabancılar için Türkiye´de İkamet İzni.
C. Üzerine yakın zamanda çekilmiş pasaport boyutunda bir fotoğraf (siyah-beyaz veya renkli) yapıştırılmış ve doldurulmuş başvuru formu (Çin Halk Cumhuriyeti Vize Başvuru Formu).
Not: Eğer başvuru formu tamamen doldurulmadıysa, veya formda yer alan bilgiler doğru değilse, veya okunaksız ise, prosedürde gecikme meydana gelebilir veya başvuru reddedilebilir.
D: Pasaportun bilgi sayfalarının ve İkamet İzninin (varsa) fotokopileri.
6 aydan uzun süreli kalışlarda devlet hastanesinden sağlık raporu istenmektedir.
 
 
 
 
 
2 - Çeşitli vize türleri ve bunlara ilişkin belge koşulları
 
D Vizesi: Çin´de kalıcı olarak ikamet edecek yabancılara verilmektedir. D Vizesine başvuru için, kalıcı ikametgah teyit formu gereklidir.
Bu formu almak için başvuru sahibi kendisi veya Çin´de bulunan atamış olduğu akrabaları yoluyla ikamet etmek için başvurduğu şehir veya ilçede yer alan kamu güvenliği bürosunun giriş-çıkış departmanından başvuruda bulunabilir.
 
Not: D Vizesinde giriş adeti tektir. Bu vize sahibinin, girişini takip eden otuz gün içerisinde yerel Yönetime kayıt yaptırması ve ikamet izni almak için gerekli prosedürleri yerine getirmesi gereklidir.
 
 
 
 
3 - Çin Halk Cumhuriyeti-İstanbul Vize Başvurusu
HKSAR´a iş veya turizm amaçlı giden, herhangi bir türde geçerli Türk pasaportuna sahip Türk vatandaşları, üç aya kadar HKSAR´da vizesiz kalabilirler.
 
Not: Eğer bir Türk vatandaşı HKSAR´dan Çin´in diğer bölgelerine doğru yolculuğuna devam etmeyi planlıyorsa, Çin vizesine ihtiyacı vardır.
 
 
 
4 - Vize Başvuru Yöntem ve Yerleri
Başvuru sahipleri şahsen veya bir temsilci aracılığıyla vize başvurusunda bulunabilir.
Temsilci aracılığıyla başvuru yapıldığında, başvuru formunun başvuru sahibi tarafından şahsen imzalanmış olması gereklidir, ve gerekli görüldüğünde başvuru sahibinin Büyükelçiliğe şahsen gelmesi istenebilir. Postayla yapılan başvurular kabul edilmemektedir ve bu başvurular reddedilecektir.
 
Bu büyükelçilik, ikametgahları veya çalışma yerleri aşağıdaki Türk şehirlerinde olan başvuru sahipleri tarafından yapılan başvuruları kabul etmemektedir: İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, İzmir, Manisa, Edirne, Kırklareli. Bu şehirlerde bulunan başvuru sahipleri, vize başvurularını İstanbul´da yer alan Çin Başkonsolosluğuna yapabilirler.Vizeye ilişkin kalış süresi, giriş sayısı ve geçerlilik süresi Konsolosluk Yetkilileri tarafından kararlaştırılır.Konsolosluk Yetkilileri, Çin kanun ve yönetmeliklerine uygun olmayan vize başvurularını reddetme, veya verilmiş olan vizeleri iptal etme yetkisine sahiptir.

Çin - Vize Alım Prosedürleri 4 Adımdan Oluşmaktadır Haberini Oku, Çin - Vize Alım Prosedürleri 4 Adımdan Oluşmaktadır Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Çin Vize İşlemleri » Çin Vizesi » Çince Vize Nasıl alınır » Çine Vize İşlemleri
Etiketler » Çin Vize İşlemleri   » Çin Vizesi   » Çince Vize Nasıl alınır   » Çine Vize İşlemleri  
Google ARA: Çin - Vize Alım Prosedürleri 4 Adımdan Oluşmaktadır

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri