Bingöl Çince Tercüman, Çince Tercüme Bingöl - CindeTURKTercuman.Com - Çince Tercümanlık

Bingöl Çince Tercüman, Çince Tercüme Bingöl

Bingöl Çince Tercüman, Çince Tercüman Bingöl  İli ve Çevresi Tercümanlık Hizmeti

 

Çince profesyonel tercümanlarımız size en kaliteli bir şekilde tercümanlık hizmeti vermek amacıyla taleplerinizi bekliyoruz.
 

Bingöl Çince Tercümanlık Hizmetlerimiz

 

Fuar, Toplantı, Fabrika tercümanlığı,
 

Çinli Misafir karşılama tercümanlığı,

 

Makina montaj eğitim tercümanlığı,

 

Tur, Gezi,  Rehber tercümanlığı,
 

Eğitim tercümanlığı,


 

Bingöl 'da Nasıl Çince Tercümanlık Hizmeti Alabilirsiniz? 

- Telefonla (whatsapp) nolu telefondan yada tercüman talep formu veya cindeturktercuman.com@gmail.com üzerinden bize Bingöl çince tercüman ekibimizden talep edebilirsiniz.

 

- En Kısa Sürede talep ettiğiniz tercüman ihtiyacınıza göre belirlenip size fiyat, çalışma koşulları ve diğer sorularınızı cevaplayarak tercümanlık hizmeti almaya başlıyorsunuz.


 
Bingöl  Çince Tercüman için Tıkla
 
Bingöl
 
Yüzölçümü: 8.253 km²
 
İl Merkezi Nüfusu: 95.669
 
Toplam İl Nüfusu: 262.263  (2011 yılı)
 
İl Trafik No: 12
 
İl Telefon Kodu: 426
 
 
 
Hakkında Bilgi
 
Bingöl'ün İlçeleri: Adaklı, Genç, Karlıova, Kiğı, Solhan, Yayladere ve Yedisu' dur.
 
Coğrafyası: Doğu Anadolu Bölgesi Yukarı Fırat bölümünde yer alan Bingöl ili Muş, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ ve Diyarbakır illeri ile çevrilidir.
 
Bingöl doğuda Muş (114 Km.) kuzeyde Erzincan (275 Km.) ve Erzurum (180 Km.) batıda Tunceli (145 Km.) ve Elazığ (146 Km.) güneyde ise Diyarbakır (144 Km.) ili ile komşudur.
 
İl Merkezinin deniz seviyesinden yüksekliği 1.151 metre olup, arazi yapısı dağlık ve engebelidir.
 
 
 
Turizm: Bingöl, adını yörede bulunan bir çok gölden dolayı bu ismi aldığı kabul edilir. Bingöl'de gezebileceğiniz yerler arasında bulunan Çır Şelalesi merkeze bağlı Uzundere Köyü'nde ve Ilıca Bucağına 8 km uzaklıktadır. 50 metre yükseklikten dere yatağına düşen su güzel bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca şelalenin bulunduğu kayalıklarda birçok yırtıcı kuş yaşamaktadır.
 
Yöre halkı tarafından keşfedilen Yüzen Ada Bingöl'de görülecek yerler arasındadır.Solhan ilçesinde bulunan bu gölün ortasındaki ada göl üzerinde hareket etmektedir. Oldukça ufak bir göl olmasına rağmen derinliği 50 metreye kadar ulaşmaktadır.
 
Bingöl tarih boyunca yayla ve otlaklarını kullanan kavimler nedeniyle fazla bir tarihi eserleri bulunmamaktadır. Bingöl'ün turizm kaynağı daha çok görsel yaylaları ve doğal zenginliğinden oluşmaktadır.
 
Moğol, Akkoyunlu ve Karakoyunlu hakimiyeti altında hüküm süren beylerin mezarlarının bulunduğu Ahlat Mezarlığı da Bingölde bulunmaktadır. Ahlat Mezarlığı Türkiye'nin en etkileyici islam mezarlığı olarak kabul edilir.
 
Bingöl'de ayrıca şehir merkezine 25 km. uzaklıkta kış sporlarının yapıldığı Kayak Merkezi bulunmaktadır. Sezon Aralık ayında başlayıp Mart ayına kadar devam etmektedir. Kayak merkezinde 50 yatak kapasiteli bir kayak evi bulunmaktadır.
 
İklimi: İl genelinde yazların sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçtiği karasal iklim şartları hüküm sürmektedir.
 
 
 
Tarihçesi: Bingöl ve çevresi Urartu, Asur, Pers, Roma, Arap, Selçuklu, Saltuk, Akkoyunlu, Safevi ve Osmanlı dönemlerini yaşamıştır. 1936 yılında "Çapakçur" adı ile il olmuş ve adı "Bingöl" olarak değiştirilmiştir.
 
Ne Yenir: Yörede üretilen dut pekmezi ve Bingöl balı tadılmalıdır. Atapark ve Soğuk Çeşme mevkiinde yöresel yemekler yenebilir.
 
Ne Alınır: Yörede üretilen dut pekmezi ve Bingöl balı alınabilir.
 
Bingöl' e nasıl gidilir?
 
Karayolu: Türkiye'nin her yerinden karayolu ulaşımı mümkün olup, otogar kent merkezindedir.
 
Havayolu: Kente en yakın havaalanı Muş ilinde (118 km) bulunmakta olup, cumartesi ve pazar hariç Ankara'dan direkt uçak seferleri bulunmaktadır.
 
Demiryolu: Genç ilçesinde bulunan istasyon vasıtasıyla doğuda Tatvan'a, batıda ise Elazığ bağlantılı olarak İstanbul' a kadar demiryolu ulaşımı mümkündür.
 

 


Bingöl Çince Tercüman, Çince Tercüme Bingöl Haberini Oku, Bingöl Çince Tercüman, Çince Tercüme Bingöl Haberini Yorum Yap, Paylaş
Etiketler; »Bingöl Çince Tercümanlık » Bingöl Çince Tercüman Bulma » Çince Tercüman ilanları
Etiketler » Bingöl Çince Tercümanlık   » Bingöl Çince Tercüman Bulma   » Çince Tercüman ilanları  
Google ARA: Bingöl Çince Tercüman, Çince Tercüme Bingöl

DİĞER ÇİN TERCÜMAN HABERLERİ

1 2 3 4 5 6 İleri